Рейтинги як віддзеркалення народної поваги

Журнал «Фокус» представив рейтинг 200 найбільш впливових українців.Для киян цікаво, що голова КМДА А.Попов у цьому рейтингу посів лише 37-му позицію (опустившись на 5 пунктів нижче попередньорічного показника), а в.о. міського голови Г.Герега взагалі опиналась на далекому 126-му місці. Це — найгірший показник керівників столиці за весь час проведення подібних рейтингів десь з середини 90-х років. Тобто очільника, як зараз модно називати, КМДА політикум не сприймає як самостійну, вагому фігуру, яка якось впливає на політичні процеси в державі, а швидше розглядає його як президентську та прем’єрську тінь в столиці, волю яких він тільки реалізовує, і не здатну на самостійну позицію. Останні події навколо бюджету Києва наочно показали, що з думкою керівництва КМДА ніхто не рахується, і навіть нею не цікавиться. Про «вплив» Г.Гереги взагалі не доводиться вести мову з огляду на її місце ближче до кінця в даному списку.
У наші часи мер столиці був набагато впливовішою фігурою. Реально я рахувався лише з президентом, та й то не завжди, прем’єр і спікер реального впливу на мене й хід справ у місті не мали. Слово Києва і його влади були досить вагомими й в загальнодержавних справах. В аналогічному рейтингу в 96-му мені відвели шосту позицію. І до цього я стабільно був у першій десятці.
Ми — міська влада — тоді, принаймні, примушували з нами рахуватися. Така ситуація, як зараз з бюджетом, була би тоді неможлива за визначенням.
«У якійсь ступені пост міського голови більш значущий, ніж пост спікера або прем’єра. Столиця — це столиця», — сказав якось Володимир Литвин.
Потрібно повертати вагу керівника столиці. Для цього він має бути, щонайменш, легітимним. Тож перший крок — вибори, які треба проводити якнайшвидше.

,

Еще нет комментариев.

Добавить комментарий

E-mail адреса пользователей на сайте не публикуются.