4_03-10_03

РЕЙТИНГ ПОДІЙ  СТОЛИЦІ МИНУЛОГО ТИЖНЯ (4 березня — 10 березня) В НОМІНАЦІЯХ ВІД ВОЛОДИМИРА КУЛЕБИ

ДОВГОБУД: ПОШТОВУ ПЛОЩУ ЗАКОНСЕРВУЮТЬ

Кілька інформаційних агентств і сайтів повідомили про припинення робіт на Поштовій площі. Зокрема, за повідомленням газети «Сегодня», прийнято рішення не будувати естакаду із Володимирського узвозу на вулицю Набережно-Хрещатицьку.Причина – брак фінансування. Про це  розповів глава постійної комісії Київради з питань транспорту й зв’язку Дмитро Олійник,

«Якщо проїхати по Поштовій площі, великої кількості працівників, роботи, що кипить, ви не побачите. Це пов’язано із заборгованістю перед підрядниками на 200 мільйонів гривень. Саме тому роботи ведуться у вкрай повільному режимі», — пояснив він. – Саме через брак фінансування ухвалене рішення не будувати естакаду із Володимирського узвозу на вулицю Набережно-Хрещатицьку».

ВТРАТА: «УКРАЇНСЬКИЙ ХЛІБ ЗАКРИТО»

9 березня на майдані Незалежності закрили єдиний продуктовий магазин «Український хліб», що на розі провулку Шевченка та вулиці Бориса Грінченка. Про це розповіли продавці закладу.

Приміщення магазину продали приватній фірмі. Під що переобладнають торгову площу поки невідомо.

«У нас всі хлібо-булочні вироби продавались з печі, найсвіжіші. Дирекція закриття нам пояснила тим, що тут місце дороге, а торгівля хлібом не приносить достатньо прибутку. Ми переїдемо на вулицю Малу Житомирську, але який там буде профіль магазину невідомо. Що тут, достеменно не відомо, може, якийсь бутік або кафе. Тут місце дуже вигідне, яке приноситиме великі гроші» — розповіла одна з продавщиць.

«Я живу на вулиці Софіївській. Центр і так перетворили на одні офіси і дорогі магазини. Це був єдиний продуктовий, до якого легко дійти.І так за дешевими продуктами приходиться тролейбусом їздити на Львівську площу, а тут ще й хліб не буде де придбати. Я чула що хлібо-булочний комбінат на Дегтярівській хочуть закрити, так скоро пекти хліб нікому не буде, — каже одна з місцевих жительок.

ПРОБЛЕМА: ХТО ПРИБИРАТИМЕ СМІТТЯ?

Після того, як з підвищенням температури повітря у Києві почав танути сніг, виявилося, що столиця може захлинутися сміттям.

Адже  гори сміття на столичних зупинках міського транспорту нагадують брудні помийки. «Як же Попов піде в мери, коли навіть таку проблему не вирішив?» — запитують кияни.

Фото: http://gazeta.ua/articles/life/_z-nastannyam-vesni-kijiv-mozhe-potonuti-u-gorah-smittya/486378

КРЕАТИВ: АРХІТЕКТОРИ – ГОСТИННОМУ ДВОРУ

На акції, що відбулась в Гостиному дворі, було вручено призи молодим архітекторам, які розробили проект збереження та благоустрою цього об’єкту, навколо котрого розгорілася запекла боротьба між громадськістю та забудовниками.

Зокрема,  під час заходу було представлено архітектурний проект київської команди молодих фахівців. «Ситуація навколо Гостиного двору може стати поштовхом для розвитку усього Києва. Саме тому ми організували цей архітектурний конкурс», — зазначив  громадський активіст  ЄвгенКарась.

Студенти представили свій проект Гостиного двору у вигляді Центру культури та мистецтв зі збереженням його території та історичного вигляду будівлі. «У проекті ми пропонуємо створити внутрішній благоустрій, зберегти первісний вигляд, а також передбачаємо створення велосипедних доріжок навколо Гостиного двору», — розповіли молоді архітектори.

Їм було вручено призи, також митці отримали статуетку «Муза Гостиного двору». Конкурсантів, крім того, привітав народний архітектор України Микола Жаріков.

ФОТО: http://gazeta.ua/articles/life/_molodi-arhitektori-rozrobili-unikalnij-proekt-zberezhennya-gostinogo-dvoru/485388

НЕБЕЗПЕКА: В ЦЕНТРІ КИЄВА ПРОВАЛЮЄТЬСЯ ВУЛИЦЯ

Частина вулиці Мельникова незабаром може провалитися під землю. Про це у живому журналом пише general-kosmosa. «Частина колектора під вулицею Мельникова скоро провалиться під землю. Плити стелі потріскалися навпіл, і їх подекуди підперли палками. Деякі плити тримаються на одному чесному слові», — написав ЖЖ-юзер.

Він відзначив, що цей шматок колектора вже давно виглядав погано, але за останній рік просів особливо сильно.

ФОТО: http://kiev.pravda.com.ua/news/5137327e5c258/

ЗВИНУВАЧЕННЯ:  ПРОТИ РЕСТОРАТОРА ПОРУШЕНО СПРАВУ

Прокуратура Печерського району  відкрила кримінальне провадження за фактом самовільного зайняття земельної ділянки та самовільного будівництва власниками ресторанів «Сейф», «Апрель», «Рішельє».

Досудове слідство у кримінальному провадженні доручено Печерському райуправлінню міліції. Як відомо, 17 лютого у столичному ресторані «Апрель» в центрі Києва вибухнув газовий балон, який знаходився в приміщенні кухні. Під час вибуху постраждало 11 людей. Як відомо, усі три ресторани знаходяться на вулиці Великій Васильківській, 23-25 і належать мережі «Наша карта», президентом якої є ресторатор Микола Тищенко.

 

Володимир КУЛЕБА