РЕЙТИНГ СТОЛИЧНИХ ПОДІЙ МИНУЛОГО ТИЖНЯ (21.01-27.01)

«ЗВІЛЬНІТЬ ЧИНОВНИКІВ З РОБОТИ!»

РЕЙТИНГ ПОДІЙ СТОЛИЦІ МИНУЛОГО ТИЖНЯ (21-27 СІЧНЯ) В НОМІНАЦІЯХ ВІД ВОЛОДИМИРА КУЛЕБИ

КАТАСТРОФА ТИЖНЯ: НЕ ДОРОГА – РІЧКА З ВОДОПАДОМ!

У Голосіївському районі цілу 24 січня прорвало водопровідну мережу, внаслідок чого дорога перетворилася на річку. «Цілу добу біля музею Рильського тече штучна «річка з водопадом», довжиною до 500 метрів, джерелом якої є водопровідні труби питної води. Повідомили всі служби міста. Поки що результату нема ніякого», — відзначив читач Микола.

Водночас у аварійній службі «Київводоканалу» про проблему знають. «Для ліквідації пошкодження та відновлення водопостачання аварійні бригади «Київводоканалу» проводять розкопку на зеленій зоні по вул. Максима Рильського, 7-9. Виконання аварійних робіт може ускладнюватись у зв’язку з нерозчищеними сніговими наметами та їх обледенінням, які бригади змушені ліквідовувати самотужки», — відзначили у «Київводоканалі».

 

ПРОХАННЯ: ЗВІЛЬНІТЬ ЇХ З РОБОТИ!

Голова Київської адміністрації Олександр Попов просить звільнити голів Голосіївської, Святошинської й Подільської райдержадміністрацій – Олександра Незнала, Сергія Рюмшина і Петра Матвієнка – за незадовільне прибирання снігу й льоду. «Я сьогодні підписав подання про звільнення з посад керівників районних державних адміністрацій, і їх функції будуть виконувати перші заступники», — заявив Попов.

Він висловив переконання, що найближчим часом буде «указ президента, який юридично закріпить таке рішення». Попов нагадав, що 22 січня голови всіх райдержадміністрацій були персонально попереджені про персональну відповідальність за ліквідацію наслідків погіршення погодних умов.

 

У свою чергу перший заступник голови КМДА Олександр Мазурчак висловив переконання, що питання зі звільненням і призначенням нових голів зазначених райдержадміністрацій буде вирішене упродовж двох тижнів. Раніше повідомлялося, що у Києві за незадовільне прибирання снігу звільнили кількох начальників ЖЕКів.

 

ПОГРОЗА: НЕ ПЛАТИТЕ? ВІДКЛЮЧИМО СВІТЛО!

Голова фракції «БЮТ-Батьківщина» Тетяна Меліхова заявляє, що на Осокорках відключили сімсот приватних будинків від електропостачання. «Таким чином «Київенерго» 12-ту добу намагається «вибити» з боржників борги», — заявила депутат, яку цитує прес-служба.

За словами Меліхової «безконтрольна ахметовська компанія-монополіст» використовує мороз для того, щоб вибити борги з киян.»Ці 700 будинків – це істинне ставлення олігарха до народу. Сьогодні це 700 приватних будинків, а якщо влада не відреагує на такі дії, то завтра це будуть 700 000 будинків Києва», — заявила депутат.

Меліхова висловила переконання, що «Київенерго» варто повернути у комунальну власність.

 

ЗАГРОЗА: ДИТСАДОК В НЕБЕЗПЕЦІ!

Державне управління справами просить Київраду виключити будинок дитячого садка №87, що на вулиці Банковій, 1/10 з переліку навчальних закладів.Про це на своїй сторінці у Facebook написав депутат Київради від УДАРу Олексій Давиденко.

За його словами, це вже друге звернення за останні два роки.Тому депутат висловив переконання, що в такий спосіб ДУС намагається «відкрити шлях до приватизації даного об’єкта». Колись саме в такий спосіб припинили свою роботу чотири інших відомчих дитячих садки (№383, 392, 418, 494). 23 січня гуманітарна комісія Київради відмовила ДУС у розгляді даного питання й рекомендувала негайно відновити набір дитячих груп», — написав Давиденко.

 

УПЕРТІСТЬ: ПРОГРАЛА Й ХОЧЕ МАЖОРИТАРКУ!

Секретар Київради хоче проводити вибори до міської ради Києва за мажоритарною системою. Про це вона заявила на засіданні Спілки секретарів місцевих рад Асоціації міст України, повідомляє сайт Київради.

«У Києві неодноразово поставало питання визначення найбільш оптимальної виборчої системи. Вибори до Київради проходили як за мажоритарною, так і за пропорційною системою. Враховуючи цей досвід, можна сказати, що мажоритарна система виявила себе більш ефективною», — заявила Герега.

«Персональна відповідальність депутатів перед виборцями спонукає їх до більш плідної та зваженої роботи. Натомість з введенням пропорційної системи у роботі Київради з’явилося більше політики», — зазначила секретар Київради.

На її думку, вибори Київради, які мають відбутися цього року, доцільніше проводити не за змішаною, а виключно за мажоритарною системою.

Також секретар Київради звернула увагу на «дискримінаційну для міста норму», якою склад Київської міської виборчої комісії, що забезпечує вибори міського голови та депутатів Київради, призначається Центральною виборчою комісією.

Як відомо, Герега програла вибори до Верховної Ради за мажоритарною системою.

 

Володимир КУЛЕБА