РЕЙТИНГ ПОДІЙ СТОЛИЦІ МИНУЛОГО ТИЖНЯ (18 — 24 лютого)

«ПОПОВ ГОВОРИТЬ ОДНЕ, А РОБИТЬ ІНШЕ…»

РЕЙТИНГ ПОДІЙ  СТОЛИЦІ МИНУЛОГО ТИЖНЯ (1824 лютого) В НОМІНАЦІЯХ ВІД ВОЛОДИМИРА КУЛЕБИ

БЕСПРЄДЄЛ:  БИТВА ЗА ГОСТИННИЙ ДВІР

Київрада відмовилася передавати Гостиний двір у комунальну власність столиці. За проект рішення про передачу об’єкта київській громаді проголосували  56 депутатів при необхідних 60-ти. За словами депутата Київради від фракції «Батьківщина» Тетяни Меліхової, її фракція не буде ініціювати винесення проекту рішення про передачу ГД в комунальну власність повторно, оскільки сумнівається в успіхові прийняття цього рішення.

«Якщо по Гостиному двору Попов не дав команду, питання не буде вирішене. Це говорить про те, що Попов говорить одне, а насправді робить інше», — відзначила політик. Як стало відомо,  рішення про приватизацію Гостиного буде приймати не територіальна громада Києва, а Кабінет міністрів.
Конфлікт навколо Гостиного двору триває більше року. Підприємство «Укрреставрація» має дозвіл місцевої влади на проведення ремонтно-будівельних робіт. Але представники громадських організацій проти перебудови будівлі у супермаркет з бутиками, тому намагаються перешкодити проведенню цих робіт. У зв’язку із цим постійно виникають конфліктні ситуації, у тому числі за участю міліції й «Беркута». Під час останньої сутички в Гостиному дворі правоохоронці затримали понад три десятка активістів, побили кількох депутатів, які стали на захист будівлі.

 

ОСВІДЧЕННЯ: «БЕЗ МЕНЕ МЕНЕ ЖЕНИЛИ»

Лідер фракції УДАР Віталій Кличко не виключає, що в поточному році київських виборів не буде, тому що «представники влади не мають достатньої підтримки киян. Навіть йдуть розмови, що виборів у місті Києві не буде до 2015 року», — сказав він.

Сам Віталій  обіцяє озвучити свою позицію щодо київських виборів і своєї у них участі найближчим часом. За словами В.Кличка, його здивувала заява об’єднаної опозиції про нібито його висунення кандидатом на пост київського мера на майбутніх виборах. «Жодних консультацій не проводилося, мене поставили перед фактом», — підкреслив політик. – Тобто, без мене мене женили!» — пожартував В. Клічко.

 

ЗАГРОЗА: ГРЯДЕ БОРТНИЦЬКА КАТАСТРОФА?

Дамби столичної станції аерації можуть не витримати відлиги, що загрожує екологічною катастрофою Києву. Про це  заявив директор Бортницької станції аерації Володимир Бражник. За його словами, на земляних дамбах БСА, де зберігаються відходи після очищення стічних вод, виявлено 18 промивів. Захисні спорудження можуть не витримати танення снігу, а це призведе до того, що відходи заллють прилеглі населені пункти.

«Як тільки почнеться інтенсивне танення снігу, будуть утворюватися численні струмочки, які потягнуть ґрунт із дамб. Якщо розмив дамби сягне чотирьох-п’яти метрів, утвориться суцільний потік заввишки два метри, який знесе все»,— пояснив Бражник. «Якщо ми й далі будемо так їх (дамби) підсипати й фінансувати, то все виллється набагато раніше 2015 року. Тому ми просимо терміново виділити близько 6 мільйонів гривень, щоб засипати наявні промиви, поки тримається мороз»,— сказав Бражник.

 

ДОРОЖНЕЧА: НОВА ЦІНА МЕТРО – 3,2 ГРИВНІ

Про це заявив заступник голови КМДА Руслан Крамаренко.»Ми підрахували, що тариф метрополітену повинен бути на рівні 3 гривні 20 копійок», — сказав він. Чиновник відзначив, що в цю вартість навіть не закладений капітальний ремонт ескалаторів, контактної мережі, не врахована вартість регламентних робіт, які потрібно було робити раз на п’ять років — наприклад, замінити ескалатори.

Як відомо, наприкінці 2012 року інший заступник голови КМДА — Анатолій Голубченко заявляв, що економічно обґрунтований тариф на проїзд у метро в 2013 році становить 3-3,05 гривні за поїздку.

 

ЗБИТКИ: МІЛЬЙОН НА ДОБУ

Саме стільки коштує, щоб прибрати  сніг у столиці у дні снігопадів. коштує близько 1 мільйона гривень на добу. Таку цифру озвучив заступник голови КМДА Руслан Крамаренко. «Коли сніг бурхливо падав, ми витрачали близько 1 мільйона гривень на добу. Ця сума – на оплату цілодобової роботи 500-700 одиниць снігоприбиральної техніки», — сказав він. Чиновник відзначив, що своїх 700 одиниць снігоприбиральної техніки Київ не має, але у заметілі влада залучала до прибирання приватників. Крамаренко додав, що, окрім коштів на роботу техніки, місто витратило 22,5 мільйона гривень на закупівлю 45 тисяч тонн технічної солі для посипання доріг.

 

ПРИЄДНАННЯ: КОМУ ВИГІДНИЙ ДЕРИБАН?

Київ може стати більшим майже на 2 тисячі гектарів. Депутати міськради мають намір розширити межі мегаполісу за рахунок області, приєднавши, зокрема, селище Коцюбинське. Голова постійної комісії Київради з питань екологічної політики Денис Москаль вважає, що ця наша пропозиція, звичайно, повинна бути підкріплена і місцевим референдумом, і, в майбутньому, голосуванням у Верховній Раді. При дотриманні цієї послідовності все абсолютно законно. А на сьогодні це єдиний, практично, шлях, щоб вберегти 4 тисячі гектарів, які наш бравий колега, голова селища Коцюбинське, активно роздає підставним фізичним особам та житлово-будівельним кооперативам під забудову.

Після приєднання Коцюбинського до Києва, вважає депутат, усілякі забудови, в тому числі у районі Коцюбинського, будуть поза законом. Цей ліс буде частиною Національного Природнього Парку «Голосіївський», який оточує з усіх сторін Коцюбинське і Біличанський ліс. На запитання, чи  правда, що столична влада розглядає можливість приєднання до Києва і міст Вишгород і Ірпінь, Д. Москаль вважає, що про це мова не йде. І наразі фінансовий стан, в тому числі, столиці, не дозволяє активно проводити експансію на суміжні території, адже це означає витрати на інфраструктурні об’єкти, а це поки що місто собі не може дозволити.

 

Володимир КУЛЕБА