11_03-17_03

ПІД ПОКРОВОМ НОЧІ  ЛЮДЕЙ ВИКИДАЮТЬ НА СНІГ

РЕЙТИНГ ПОДІЙ  СТОЛИЦІ МИНУЛОГО ТИЖНЯ (11 березня — 17 березня) В НОМІНАЦІЯХ ВІД ВОЛОДИМИРА КУЛЕБИ

CВАРКА: КАТЕРИНЧУК ХОЧЕ В МЕРИ!

Не тільки Віталій та його брат Володимир Кличко хочуть стати мерами Києва.  Про таке бажання заявив і лідер Європейської партії Микола Катеринчук. Він висунув ультиматум іншому лідерові всієї опозиції Олександру Турчинову, аби той його висунув в мери.

На своїй сторінці у Facebook він написав: «Я запропонував Турчинову розглянути на найближчому засіданні у понеділок 18 березня питання про виключення з фракції або Бондаренка або мене. Хтось має піти. От саме такі питання має вирішувати фракція». Справа в тому, що раніше Катеринчук запропонував свою кандидатуру для висунення в якості єдиного опозиційного кандидата у разі, якщо на вибори не піде Віталій Кличко. Втім, за словами політика, відповіді так і не отримав. Останнім часом Катеринчук почав активно розміщувати свої рекламні бігборди у Києві.

ВИГНАННЯ: ПІД ПОКРОВОМ НОЧІ – НА СНІГ

Міліція «винесла» протестувальників-будівельників з будівлі Київської міськадміністрації, куди вони прийшли з вимогою виплатити їм зарплату за чотири місяці. Дочекавшись ночі, працівники міліції, користуючись чисельною перевагою, «виштовхаиа» будівельників з будівлі КМДА.

«Попередньо «органи порядку» вимкнули світло у приміщенні КМДА», – повідомляють очевидці.  Семеро будівельників розпочали безстрокове голодування у будівлі Київської мерії на знак протесту проти невиплати заробітної плати. За їхніми словами, заборгованість складає близько 400 тис грн. на 20 людей.

ЗАБАГАНКА: ПРОСПЕКТ ПЕРЕМОГИ – ДО ВИБОРІВ!

Рішення розпочати реконструкцію проспекту Перемоги ще до виборів може означати, що голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов передумав балотуватися на пост мера Києва. Таке припущення висунули деякі спостерігачі,  аналізуючи можливу реакцію киян на початок ремонтних робіт на перевантаженій транспортній артерії.

«До виборів реконструкція проспекту Перемоги навряд чи буде завершена. І Попов розуміє це, як ніхто інший. Значить, усвідомлює й те, що «недобуд» не додасть, а скоріше, зменшить кількість його прихильників під час майбутніх мерських виборів. Якщо так, не можна виключити, що Попов відмовився від намірів балотуватися на посаду київського міського голови. Мабуть, його цілком влаштовує посада голови столичної держадміністрації», – робить припущення політолог  Кость Бондаренко.

Він також попереджає, що з точки зору політичної доцільності реконструкція проспекту Перемоги – «вкрай ризиковане рішення». «Ремонтувати будуть в пік передвиборчої кампанії (а вона, швидше за все, припаде на початок літа). Вочевидь, що, як би влада не намагалась, повністю позбавити водіїв від незручностей під час ремонту такого масштабного об’єкту, яким є проспект Перемоги, буде неможливо. В результаті ця витівка може вдарити по рейтингу голови КМДА», – говорить політолог. Бондаренко не виключає, що «ці загублені кілька відсотків можуть виявитися для Попова критичними».

ПОВЕРНЕННЯ: «ЗНОВУ СТАНУ БАТЬКОМ!»

Екс-мер Києва, 61-річний Леонід Черновецький незабаром стане батьком.

Чутки про вагітність його нової дружини Олени Савчук, а нині Олени Черновецької, з’явились після того, як телеведучий Дмитро Гордон опублікував на своїй сторінці в соціальній мережі декілька знімків помітно помолоділого майбутнього тата і його дружини із помітним животиком. На фото Черновецький виглядає не так, як його звикли бачити. Загоріле обличчя екс-мера змарніло та обросло борідкою, а волосся майже все сиве.

 

ПОПОВНЕННЯ: ЩЕ ДВІ СТАНЦІЇ ЕЛЕКТРИЧКИ

Київська влада планує надалі розвивати проект кільцевої міської електрички навколо Києва.  У квітні цього року для пасажирів міської електрички додадуть ще два додаткових потяги.

«Протягом квітня ми додамо ще два поїзди, які зараз в умовах Києва в одному з депо «Укрзалізниці» проходять реконструкцію. Таким чином ми зменшимо інтервал очікування і збільшимо кількість пасажирів, яких ми зможемо перевести. Особливо, це актуально у час-пік», — зауважив голова КМДА О. Попов. Він також зазначив, що розрахунки проектувальників з приводу будівництва швидкісного трамваю на Троєщині виправдались.

Нагадаємо, кільцеву міську електричку навколо Києва відкрили у жовтні 2011 року. Вона має 15 зупинок. Навколо столиці потяг об’їжджає за 1 годину 20 хвилин. Нову трамвайну станцію «Троєщина-2″ для жителів Деснянського району відкрили торік у кінці жовтня за два дні до виборів. Ця станція зв’язана з кінцевою зупинкою швидкісного трамваю, що йде через частину мікрорайону Вигурівщина-Троєщина. На облаштування станції та лінії трамваю витратили 250 мільйонів гривень.

ВТРАТА: ПОМЕР «ГРОЗА» АКЦІЙ ПРОТЕСТУ

Помер підполковник київської міліції, заступник начальника управління громадської безпеки міста Петро Оніщенко. За інформацією активіста Коаліції учасників Помаранчевої революції Сергія Мельниченка, причина смерті — двостороння пневмонія. Офіційної ж версії поки немає.

Він був легендарною особистістю серед громадських активістів, зокрема — серед студентів. Він завжди координував правоохоронців на акціях протесту та мітингах. «Оніщенко часто особисто і на словах намагався «втихомирити» мітингувальників, не віддаючи команд своїм підлеглим. Щоправда, він також став відомий і різкими діями. Так, в перші дні студентської кампанії проти міністра освіти Дмитра Табачника в березні 2010-го, Оніщенко особисто виривав «антиТабачні» листівки з рук активістів біля Червоного корпусу університету Шевченка і заборонив їх роздачу», — відзначає видання.

 

Володимир КУЛЕБА