РЕЙТИНГ ПОДІЙ СТОЛИЦІ МИНУЛОГО ТИЖНЯ (11 — 17 лютого)

ЩО ТРАПИЛОСЯ НА ЧАЕС?

РЕЙТИНГ ПОДІЙ  СТОЛИЦІ МИНУЛОГО ТИЖНЯ (1117 лютого) В НОМІНАЦІЯХ ВІД ВОЛОДИМИРА КУЛЕБИ

ЧП ТИЖНЯ: УЛАМКИ ПОКРІВЛІ МОЖУТЬ ПЕРЕТВОРИТИСЯ НА ЗАБРУДНЕНИЙ ПИЛ
У Чорнобилі йде розслідування НП, яке сталося в машинному залі блоку № 4, всього в 80 метрах від об’єкту «Укриття». На ЧАЕС вирішено створити ще одну комісію, яка з’ясує, чому звалилася крівля і частина стіни.
Нова комісія створена на вимогу Державної інспекції ядерного регулювання України. Згідно з приписом Держінспекції, ДСП ЧАЕС в тижневий термін потрібно розробити та погодити з Держатомрегулювання України коригувальні заходи щодо поводження з додатковими трапних водами і забрудненої пилом, які можуть утворитися за час, необхідний для відновлення пошкодженої покрівлі і бокових стін машзалу блоку № 4.
До роботи комісії будуть залучені представники державної інспекції з ядерної безпеки на майданчику ДСП «Чорнобильська АЕС».
Детальніше: http://www.gazeta.ru/social/news/2013/02/13/n_2753229.shtml

ВИБОРИ: ПОРА БУДУВАТИ МЕТРО!
Голова Київської міської адміністрації Олександр Попов заявив про те, що рішення про будівництво четвертої гілки метро — на житловий масив «Троєщина» — столичні власті приймуть протягом місяця.

«Ми почнемо будівництво гілки метрополітену, яка об’єднає правий і лівий берег і дасть можливість мешканцям Троєщини користуватися метро. Протягом місяця будуть відпрацьовані можливі перспективи щодо фінансування такого проекту і будуть прийняті рішення щодо початку такого будівництва », — заявив О.Попов. За словами столичного градоначальника, метро на Троєщину буде складатися з 12 станцій і депо, а приблизна вартість проекту — близько 2 млрд. дол

«Ми вже пройшли певний етап, який дає нам можливість сказати, що в цьому році буде зрозуміло, де взяти ці кошти і коли можливо завдяки їм почати це будівництво. Я навіть скажу, що це може відбутися найближчим часом », — зазначив О.Попов, не виключивши фінансування метро з різних джерел.
«Частина з приватних і позикових ресурсів, частина з державного та міського бюджету … Але остаточно я зможу сказати, коли ми отримаємо розрахунки », — уточнив він.

ВІДКРИТТЯ: РЕМОНТУ ДОРІГ НЕ БУЛО

Влада Києва не фінансувала у 2012 році роботи з ремонту доріг. Про це заявив депутат від фракції «Удар» в Київраді Олексій Давиденко, цитує його прес-служба політсили. «Ми отримали офіційне підтвердження від «Київавтодору» про те, що столична влада свідомо не фінансувала у 2012 році роботи з ремонту доріг», — сказав Давиденко. Він зауважив, що бюджет готується та подається на затвердження Київради виконавчим органом Київської міськадміністрації на чолі з Олександром Поповим.

«Тож в тому, що в столиці України нині стан доріг наближений до післявоєнного, провина саме Попова», — вважає депутат. Окрім того, Давиденко зазначив, що за даними «Київавтодору», «щорічно капітальним ремонтом повинно відновлюватися 1557 тисяч метрів квадратних шляхів, а поточним – 1355 тисяч метрів квадратних».

«При цьому нині майже 88% покриттів міських вулиць потребують капітального ремонту,  або, як мінімум, заміни верхнього шару асфальтобетонного покриття», — додав він. Депутат підкреслив, що за даними »Київавтодору», «у минулому році фактичне виконання поточного ремонту шляхів становило лише  6,6%, а капітального – 2,3%». Цей показник, за даними Давиденка, в попередні роки »був в рази вищим».

«Таким чином з офіційного документу «Київавтодору» можна побачити, що фінансування ремонту доріг в 2012 році скоротилося в рази», — підкреслив депутат. Давиденко наголосив, що фракція «Удар» на найближчій сесії Київради вимагатиме не тільки звільнення керівника «Київавтодору», а також персональної відповідальності голови КМДА  Попова «за доведення столичних доріг до стану післявоєнних».

СУД: ПЕЧЕРСЬКІ ПАГОРБИ НЕ ЧІПАТИ!
Київський апеляційний господарський суд відмовив у задоволенні апеляційних скарг забудовника житлового комплексу на вулиці Кіквідзе, 23. У відомстві нагадують, що Київрадою у 2006 році були укладені з ТОВ «Інноваційна будівельна компанія» та ТОВ «Український фонд розвитку регіонів» два договори оренди більше 2 га землі вздовж вулиці Кіквідзе, 23 — між будинками по вулиці Ольшанської і вулиці Підвисоцького.

Договори були укладені для будівництва, експлуатації та обслуговування житлового, офісно-торговельного та спортивно-оздоровчого комплексу з вбудованою інфраструктурою та підземним паркінгом.

Прокурорською перевіркою встановлено, що забудовником проект відведення земельної ділянки не було погоджено з органами архітектури, охорони культурної спадщини та містобудування, а також природоохоронними і санітарно-епідеміологічними органами.

Господарський суд визнав недійсними договори оренди більше 2 га землі, укладені Київрадою з ТОВ «Інноваційна будівельна компанія» (1,69 га) та ТОВ «Український фонд розвитку регіонів» (0,64 га).
Апеляційний господарський суд відмовив у задоволенні апеляційної скарги забудовника на рішення суду першої інстанції про визнання не дійсними договорів оренди землі, де було розпочато незаконне будівництво. Рішення Господарського суду Києва залишено без змін.

Лицемірство: ДЕПУТАТ ЛУК’ЯНОВ ЗАБОРГУВАВ ЗА КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ ВЕЛИКІ СУМИ
Перший заступник керівника парламентського комітету з питань підприємництва, регуляторної та антимонопольної політики Владислав Лук’янов (ПР) упевнений, що до українців, у яких дохід більше 3000 гривень необхідно застосовувати інші тарифи по комунальних платежах.
«Є середня заробітна плата по країні, і я вважаю, що люди, які отримують більше, повинні оплачувати повну вартість комунальних послуг. Міністерство статистики щомісячно публікує розмір середньої заробітної плати — це близько 3100-3300 гривень. Можна і по-іншому — брати зарплату, яка вище трьох «мінімумів». Але я поки кажу про варіанти, тому що дане рішення ще не прийнято », — зазначає депутат-регіонал.
Тим часом, як повідомила Українська правда, депутат від Партії регіонів Владислав Лук’янов найбільший боржник за спожите тепло в одному з престижних будинків Києва.
«За чотири квартири в будинку на вулиці Олеся Гончара, 35 він повинен більше 11 тисяч гривень. Про це свідчить оголошення біля ліфта, зняте на минулому тижні «, — сказано в публікації.

ПРОТИСТОЯННЯ: ПРОКУРАТУРА ПРОТИ МІЛІЦІЇ
Прокуратура Києва внесла подання начальнику столичної міліції з вимогою припинити безпідставні перевірки суб’єктів підприємництва та притягнути до відповідальності міліціонерів, які чинять тиск на бізнес.

Як підкреслюється в повідомленні, прокурорською перевіркою встановлено, що працівники міліції, підміняючи контролерів, проводять численні перевірки суб’єктів підприємництва з питань, які не відносяться до їх повноважень, і є виключною компетенцією органів державного контролю.

Крім цього, міліціонери нерідко безпідставно ініціюють позапланові перевірки підприємців, в результаті чого в короткий проміжок часу діяльність суб’єкта господарювання перевіряється майже всіма контролерами місцевого та загальнодержавного значення.

Як приклад, зазначають у прокуратурі, до перевірки законності встановлення тимчасових споруд торговельного призначення працівники столичного управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ) безпідставно притягнули органи пожежного нагляду, СЕС, земельних ресурсів,  податкової та екологічної інспекції та ін
Тому в уявленні прокуратура вимагає припинити незаконні та безпідставні перевірки бізнесу, не допускати підміну органів державного контролю.
Крім цього, за неправомірне втручання в підприємницьку діяльність прокуратура вимагає притягнути до дисциплінарної відповідальності працівників столичної міліції.

 

Володимир КУЛЕБА