РЕЙТИНГ СТОЛИЧНИХ ПОДІЙ МИНУЛОГО ТИЖНЯ (06.01-13.01)

«КИЯНИ, ПОВСТАНЕМО ПРОТИ «ПАЦЮКІВ»!

РЕЙТИНГ ПОДІЙ  СТОЛИЦІ МИНУЛОГО ТИЖНЯ (7-13 СІЧНЯ) В НОМІНАЦІЯХ ВІД ВОЛОДИМИРА КУЛЕБИ

 

БЕЗЛАД ТИЖНЯ:  СТИХІЯ І КМДА

В останні дні Київ знову поринув у безлад. Причина банальна – снігопад. За повідомленням аварійної служби «Київводоканалу», лише за півдоби 11 січня у столиці у чотирьох місцях прорвало мережі водопостачання, у зв’язку з чим сотні киян залишись без води.

Зокрема, прорив стався на вулиці Олександра Бойченка у Дніпровському районі, через що жителі 4 багатоповерхівок (№ 11, 13, 15, 17) сидять без води.

Ще один прорив мережі стався у Печерському районі. Без води залишились мешканці будинків по вул. Гайцана: №2 (бізнес-центр); №4 (Печерський районний суд) та № 6, 8/9 (житлові будинки), вул. Московській: № 19, 17/2 (житлові будинки) та 19/1 (адмінприміщення), вул. Аніщенка: №14 (житловий будинок) та вул. Царика: №5 (житловий будинок).

Також у двох місцях прорвало труби у Солом’янському районі: на вулиці Головка, 1 та вулиці Смоленській, 3-3-а. Тимчасово без водопостачання залишаються мешканці будинків по вул. А. Головка: №1, 4,6 (житлові будинки), вул. І. Клименка: № 39/8 (житловий будинок), по вул. Солом’янській №24/2 (архів) та провулку Народному: № 2, 4, 6, 8, 10 (приватний сектор).

11 січня о 2.43 по вул. Смоленській, 3-3-а у через прорив водопровідної мережі на проїжджій частині утворився величезний провал, над яким повисло авто. Без води залишилося 8 будинків.

У «Київводоканалі» відзначили, що швидко провести ремонт не зможуть через комунальників, які не чистять дороги у Києві. До речі, про київських комунальників. Ось що написав на своїй сторінці в «Фейсбуці» відомий журналіст Сергій Руденко:

- Суха і скупа статистика про кількість травмованих у Києві, яку ледь не щодня публікує прес-служба столичної адміністрації, не здатна передати все те, що коїться у травмпунктах та лікарнях Києва. КМДА, називаючи цифри постраждалих — 125, 200, 330 (на день), просто знущаються над усіма. 28 грудня я також потрапив у халепу і потрапив до травмпункту. Там був суцільний ад. Без перебільшень. Я був 70-им у той день. Вати, бинтів і медикаментів у травмпункті не було. Люди із зламаними руками, ногами змушені були стояти у черзі до аптечного кіоску. Ось про це б і написала прес-служба. А краще — проілюструвала ці новини 100-200 рентген-знімками. Бо, правда ж, до цього КМДА жодного стосунку не має?

 

ПОЖЕЖА: БУДИНОК  БУЛГАКОВА ПІДПАЛИЛИ НАВМИСНО?

Цими днями у Києві горів один із знакових будинків на Андріївському узвозі — № 38, навпроти церкви. У ньому в 1913 році жив письменник Михайло Булгаков зі своєю першою дружиною Тетяною Лаппа. Це вже друга пожежа в будівлі.

Орендарі кажуть, що проблеми почалися після реконструкція узвозу. «Під час неї поміняли дах, який до цього за 20 років жодного разу не протікав. А тут почалися затоплення», — розповів один з орендарів приміщень. Причиною пожежі, за даними рятувальників, стало коротке замикання проводки між другим поверхом і дахом.

Зараз в будинку, де жив Булгаков, не залишилося жодного нагадування про нього. Всі приміщення давно в приватних руках. «На другому поверсі знаходяться медцентр і охоронна фірма. Одне з приміщень належить сестрі Софії Ротару — Ауріці.

Торговці вважають, що будівля спеціально могли підпалити, щоб потім знести й побудувати на його місці офісний комплекс.

Представники влади  кажуть, що реконструкція до пожежі ніякого відношення не має. «Ніяких підтоплень там не було, ми дах і фасади за бюджетні гроші ремонтували. Власники палець об палець не вдарили, щоб допомогти. Ми проводку не міняли в будівлях — це приватна власність, а дах не могла самостійно спалахнути. Тріщини з’явилися тільки через внутрішніх робіт — якісь перегородки прибрали, будівля стара, ось і тріщини з’явилися. А будувати на цьому місці нічого не плануємо », — розповів  заступник голови КМДА з архітектури і землі Михайло Кучук.

 

ЗАКЛИК: « КИЯНИ, ПОВСТАНЕМО ПРОТИ «ПАЦЮКІВ»!»

З таким закликом виступив журналіст «Свідомо», активіст кампанії «Дамо раду Києву» Єгор Соболєв. Він, зокрема, написав у своєму блозі на «УП»: «Найбільш обурюючий підсумок засідання Київради – відгризання території Будинку вчителя. Так так, того самого. При цьому є свідчення, що це один той самий пацюк – по черзі відкусив «Гостинний двір», басейн «Водник» та Будинок вчителя. Як будуть поіменні результати голосування – оприлюднимо.

Цих пацюків можна зупинити лише фізичним контролем голосувань у залі. Тому ми з однодумцями кожного засідання (пацюки, як правило, збираються раз на місяць) будемо зустрічатися на Хрещатику, 36, о 08:30. І давайте або самі вільно проходити в будинок нашої міської ради, або не давати це робити пацюкам. Якщо вони відгороджуються від киян приватної охороною – їм не місце в Київраді. Не забуваймо – все це відбувається за наші гроші.

З Нового року пропоную ходити по квартирах та агітувати людей приєднуватися. Кожен може виділити дві години на місяць, щоб ставити Київраду під контроль. І перший крок до цього – відкрити її для киян! Усі   інші дії – програш», — вважає громадський активіст.

 

ЗАТРИМАННЯ: РОЗВЕЛИ, ЯК КОШЕНЯТ…
У столиці міліція затримала громадян за руйнування будівельного майданчика. Про це на своїй сторінці в мережі Facebook повідомляє журналістка Наталія Соколенко. Громадяни прийшли на зустріч у Дніпровському районі за адресою Космічна, 6 (біля школи № 183) на запрошення самого забудовника.

«Люди прийшли на зустріч із забудовником (те, що він будує киянам не подобається), забудовники не прийшли на розмову, потім кияни почали валити будівельний паркан», — зазначає журналістка. — «З’явилися представники міліції і почалися затримання. Зокрема, брата депутата від» Батьківщини «Олександра Бригинця — Павла.

«Як передали мені жителі навколишніх будинків, забудовник призначив їм зустріч нібито для того, щоб показати всі необхідні дозволи на дане будівництво. В той же час, не забудовник чекав громаду, а підрозділ міліції. Отже, замість обговорення проблеми виник черговий конфлікт, результатом якого стало затримання кількох активістів «, — розповів Олександр Бригинець.

 

ВІДЕО ТИЖНЯ:

ПОЖЕЖА НА АНДРІЇВСЬКОМУ УЗВОЗІ:

Володимир КУЛЕБА