РЕЙТИНГ ПОДІЙ СТОЛИЦІ МИНУЛОГО ТИЖНЯ (4 — 10 лютого)

ПРОЩАВАЙ,  ГОСТИННИЙ ДВІР,  ВИБАЧ, «УКРАЇНСЬКИЙ ХЛІБ!»

РЕЙТИНГ ПОДІЙ  СТОЛИЦІ МИНУЛОГО ТИЖНЯ (410 лютого) В НОМІНАЦІЯХ ВІД ВОЛОДИМИРА КУЛЕБИ

ПОЖЕЖА: ПІВНОЧІ ГОРІВ ГОСТИННИЙ ДВІР

В ніч на суботу в будівлі Гостинного двору на Подолі в Києві сталася пожежа. Як повідомляє прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій, пожежа виникла о 2:14 в горищному приміщенні на площі 200 кв.м.

О 6:30 пожежу локалізовано. О 7:30 — ліквідовано. Внаслідок події вогнем пошкоджені конструктивні елементи покрівлі. Жертв та постраждалих немає.Причина пожежі та збитки з’ясовуються. На місці події працює оперативна група Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у м. Києві.  Як повідомив на своїй сторінці в Facebook учасник акцій на захист Гостиного двору від забудовників Ігор Луценко, через пожежу на даху з приміщення треба терміново відселяти бібліотеку та інститут реставрації.

«Власне, це те, про що мріяв та що конче потребував зараз забудовник», — додав він. Водночас на сторінці «Гостинної республіки» в Facebook повідомляється, що нещодавно «при встановленні намету в арці міліціянт з єхидною посмішкою говорив: «А раптом, наприклад, пожежа? Як сюди машини будуть заїжджати?».

Також активістам вдалося на днях сфотографувати документи на незаконне будівництво з виправленими датами та вказіками бурити захисну плиту метро. «Тепер охоронці говорять, що активісти вчинили підпал. Отже, пожежа, цілком імовірно, — це спроба звинуватити учасників акції, або знищити документи, або швидше усунути бібліотеку, яка заважає. Або й усе разом», — йдеться в повідомленні.

 АКЦІЯ ТИЖНЯ: ЗАХВАТ КИЇВРАДИ

Прихильники ВО Свобода та ВО Батьківщина 7 лютого захопили колонний зал в будівлі Київської міської державної адміністрації. Близько 100 учасників акції протесту увійшли в зал засідань Київради. Народні депутати від ВО Свобода Андрій Іллєнко та Ігор Мірошниченко, а також громадські активісти Ігор Луценко та Єгор Соболєв пройшли в кабінет голови Київської міської державної адміністрації Олександра Попова.

За словами активістів, вони провели переговори з Поповим. «Головна вимога — забезпечити вільний доступ громадськості до мерії і на засідання Київради», — повідомив Соболєв.

Попов пообіцяв поговорити з секретарем Київради Галина Герега щодо присутності громадян на засіданнях Київради. Крім того, він пообіцяв врегулювати і сприятиме вирішенню низки інших питань, вирішення яких вимагали пікетувальники. Після цього секретар Київради перенесла засідання, на якому планувалося ухвалити бюджет столиці на 2013 рік, на п’ятницю, 8 лютого. Вимога була виконана, і в п’ятницю на засіданні Київради вперше були присутніми представники громадськості Києва.

Показуха: АЗАРОВ ВІДВІДАВ УНІВЕРСАМ

Глава уряду Микола Азаров відвідав один із супермаркетів у Печерському районі, так званий Барабан, щоб перевірити інформацію про те, що ціни на соціальні сорти хліба не виросли. Як повідомляють українські ЗМІ, прем’єр особисто переконався в тому, що соціальні сорти хліба в київських магазинах не подорожчали.

«Що я побачив у цьому магазині? Загалом — те, що мені, як правило, кожен день дають у зведеннях. Я не побачив чогось аномального. Абсолютно всі товарні позиції знаходяться у тому інтервалі (цін), які мені показують кожен день . Я своїми очима переконався в тому, що наші фахівці представляють те, що відповідають реальній дійсності «, — сказав Азаров. Між тим, прем’єру під час відвідування магазину покупці висловили ряд критичних зауважень з приводу організації торгівлі в цьому торговому закладі, а також, що відвідування нагадало показуху радянських часів.

ВТРАТА: «ПРОЩАЙ, «УКРАЇНСЬКИЙ ХЛІБ»!

Легендарний магазин «Український хліб», що на Майдані Незалежності, закривається 6 березня. Про це рас сказали співробітники магазина. За їх твердженням, «приміщення хлібного продали». «Разом з цим магазином з Києва зникне пласт міської культури. Це все заздрісна боротьба влади з традиціями. Біля можновладців немає здорового глузду», — прокоментував закриття магазину відомий українознавець Дмитро Маліков.

«Український хліб» існує з 50-х років, щоправда, тоді він носив назву «Український коровай». Як і раніше, кияни шикуються в довгі черги, щоб скуштувати смачний столичний хліб, спечений за новітніми технологіями, незважаючи на те, що ціни в ньому завжди були трохи вище. Поки невідомо, кому саме продали хлібний, і що очікувати киянам замість звичного й зручного магазину.

Володимир КУЛЕБА