РЕЙТИНГ СТОЛИЧНИХ ПОДІЙ МИНУЛОГО ТИЖНЯ (31.12-06.01)

ЯКОМУ ЛОГОТИПУ КИЄВА ВІРИТИ?

РЕЙТИНГ СТОЛИЧНИХ ПОДІЙ  МИНУЛОГО ТИЖНЯ  (31 грудня — 6 січня 2013 р.) В НОМІНАЦІЯХ ВІД ВОЛОДИМИРА КУЛЕБИ

 

  • ПРОТЕСТ ТИЖНЯ: ТЕЛЬБІН ПОКИ ВІДСТОЯЛИ…

Як ми вже повідомляли, громадськість Дніпровського району закликала всіх небайдужих киян поставити заслін рейдерському захопленню території, що безпосередньо прилягає до озера Тельбін  на Березняках. Тут збираються споруджувати кілька висоток по 30 поверхів кожна.

3 і 4 січня   близько 500 чоловік зібралися на акцію протесту. Кілька міліціонерів не змогли завадити громадським активістам знести 400-метровий паркан та перекрити дорогу. Інцидент мав широкий резонанс.

Далі події розвивалися таким чином. Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю в Києві анулювала дозвіл на будівництво житлово-готельного комплексу зі спортивно-розважальним центром Аквапарк на вулиці Шумського біля озера Тельбін.
Як повідомляє прес-служба прокуратури Дніпровського району Києва, наказ про анулювання дозволу на будівництво Інспекція видала за результатами розгляду подання, внесеного прокуратурою Дніпровського району столиці щодо усунення порушень містобудівного законодавства.
3 січня ц.р. прокуратура Києва почала перевірку законності початку будівництва біля озера Тельбін,  до закінчення цієї перевірки жодних будівельних робіт проводитися не буде.

Телефон ініціативної групи, що захищає озеро:  050 331 9880

 

  • ЗАЯВА: ВИБОРИ МЕРА КИЄВА ВІДБУДУТЬСЯ У ТРАВНІ

Причому, вони  можуть відбутися одночасно з виборами депутатів Київської міськради.

Про це заявив Голова Верховної Ради Володимир Рибак в ефірі 5 каналу, відповідаючи на питання про долю подання Київради щодо необхідності призначення парламентом дати проведення виборів мера столиці.

«Я думаю, що вибори будуть проведені в 2013 році. У травні, по-моєму, закінчується каденція Київради. Я прихильник був з самого початку, що вибори треба проводити міського голови та депутатів разом», — уточнив він.

«Що стосується двох посад (мера і глави Київської міськдержадміністрації), я думаю, що цілком реально після виборів ці дві посади можна об’єднати», — додав він.

 

  • ОБІЦЯНКА: БУДІВЛЮ СТАРОГО ІПОДРОМУ ПОВЕРНУТЬ КИЄВУ?

Занедбану нинішніми власниками будівлю-пам’ятку старого іподрому на вул. Суворова, 9 на Печерську планують повернути до муніципальної власності.  Така відповідь від КМДА надійшла на запит народного депутата України, голови підкомітету ВРУ з питань охорони та популяризації культурної спадщини Олександра Бригинця.

Більше року «Будівля іподрому» пустує та поступово руйнується. На думку місцевих жителів, історичну будівлю навмисно руйнують, про що свідчать залишені відкритими вікна на даху будинку, провалля у фундаменті, забиті зливні стоки тощо. На вході постійно чергує охорона, яка уникає будь-якого спілкування, тому було не відомо кому належить будівля.

«Як повідомили мені в КМДА, «Будинок іподрому» обліковується на балансі Національної академії аграрних наук України, до якої КМДА вже звернулася з вимогою повернути будівлю у власність київської громади. На жаль, радіти поки що рано. Адже свого часу повернення в міську власність садиба Мурашка теж вважали перемогою. Але час іде, а чиновники, як і недобросовісні колишні власники, досі не почали реконструкцію садиби, щоб врятувати її від руйнування», — зазначив Бригинець

Як прокоментував «РЕЙТИНГУ» екс-мер столиці Леонід Косаківський, «Такі запевнення лунали давно, ще в кінці 80-х, коли її обіцяли передати Печерському  району. Але завжди знаходились ті, хто поклав око на цю ласу нерухомість».

 

  • БЕЗЛАД: ЯКОМУ ЛОГОТИПУ КИЄВА ВІРИТИ?

 

Київська міська державна адміністрація представила нові логотипи столиці. Їх відбирали більше року у трьох турах відкритого конкурсу КМДА відбирала логотипи столиці. В результаті переможцями визначили не один, а два представлені бренди міста, котрі використовуватимуться у рекламних і туристичних цілях.

Це, зокрема, робота групи дизайнерів маркетингової компанії «fedoriv.com»: «Київ – місто, де все починається» і логотип київського дизайнера Віктора Коновалова «Київ — місто, в яке хочеться повернутися».

Наразі обох переможців турбує, як житиме місто з двома логотипами. Який саме логотип красуватиметься на сувенірах, значках, а який – на офіційних заходах, на туристичних путівниках, рекламі Києва? Наприклад, хто і за якими критеріями відбиратиме логотип на святкування Дня Києва чи спортивні міжнародні змагання? Тож туристам та гостям міста буде дуже складно пояснити, який саме логотип є символом столиці України?

 

 

  • КАРА: «МІНЕРА» ВІДПРАВЛЕНО ДО ПСИХЛІКАРНІ

Такий собі киянин впродовж минулого року шість (!) разів повідомляв правоохоронні органи про «замінування» тих чи інших важливих об’єктів – станцій метрополітену, аеропорту Бориспіль та ін..

У всіх цих випадках спеціалісти-вибухотехніки столичної міліції обстежували об’єкти можливих мінувань. Натомість, вибухових пристроїв або вибухових речовин виявлено не було.

Солом’янський райсуд Києва, розглянувши справу про завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху ((ч.1, 2 ст. 259 КК України),  підтримав позицію прокуратури району та виніс постанову про застосування до киянина примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу з посиленим наглядом.

Як з’ясувалося у ході розслідування кримінальної справи, киянин за своїм психічним станом не міг усвідомлювати свої дії та керувати ними.

 

Володимир КУЛЕБА