Автомобіль як джерело забруднення

Автомобіль як джерело забруднення

За даними департаменту екологічного контролю Міністерства охорони природного довкілля України, головним джерелом забруднення повітря є автомобілі. У Києві автомобільний транспорт дає орієнтовно 70-80% всіх шкідливих викидів в атмосферу. Більшість автотранспортних засобів по викидах вихлопних газів задовольняють лише нормам Євро-2.

Велике число автомобілів працює на низькооктановому бензині, в який додається сильний канцероген — тетраетилсвинець. Вихлопні гази автомобілів особливо небезпечні для здоров’я, адже їх викид відбувається безпосередньо в зону пересування людей — в близькості від тротуарів в зоні активного пішохідного руху.

І без того висока концентрація діоксиду азоту в повітрі Києва, за даними фахівців Центральної геофизичної обсерваторії Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій, перевищує норму більш ніж в три рази, а влітку може збільшуватися в шість-сім разів — за рахунок великого скупчення машин і певних погодних умов.

 

Близько 80% машин експлуатуються більше дев’яти років, тому не мають спеціальних пристроїв для нейтралізації шкідливих речовин.

 

Тому, на жаль, треба визнати, що екологічне положення у Києві далеке від ідеального. І для поліпшення екологічного стану довкілля науковці пропонують ряд напрямів діяльності:

  • розробляти і застосовувати системи очищення вихлопних газів автомобілів;
  • ширше застосовувати нетрадиційні джерела енергії, які в Україні використовуються надзвичайно рідко: електромобілі, автомобілі з сонячними батареями, гібридні авто;
  • при виробництві автомобілів використовувати спеціальні екологічні  матеріали.

Зрозуміло що даний перелік є доволі складним для реалізації у наших реалія, але є й доступніші методи яки полягають у необхідності посадження якомога більшої кількості дерев, газонів, квітів, використовуючи при цьому будь-яку вільну ділянку. Зелені рослини очищають повітря від вуглекислого газу і хвороботворних мікробів й створюють затишну атмосферу паркового середовища столиці.

, , ,

Еще нет комментариев.

Добавить комментарий

E-mail адреса пользователей на сайте не публикуются.